כך תבחרו מאמן כושר אישי

חלק מאיתנו צריכים יד מכוונת באימון כושר, מישהו שידרבן אותנו וילווה את הפעילות הגופנית השוטפת. בחירת מאמן כושר אישי אינה תמיד משימה פשוטה, היות ויש לוודא שבחרנו מישהו מקצועי ואמין.

עם התפתחות המודעות לחשיבות הגדולה של העיסוק בפעילות גופנית לבריאות, כל ענף הכושר התפתח, וכחלק ממנו גם תחום האימון האישי. יותר אנשים מעדיפים כיום להתאמן בעזרת מאמן כושר אישי מאשר לבד. 

הסיבות לבחירת מאמן כושר אישי הן רבות: לעורר יותר מוטיבציה (הרי קשה יותר לאכזב עוד אדם מאשר רק את עצמי), לוודא שמתאמנים בצורה מקצועית ונכונה, וגם כדי שיהיה עוד מישהו איתנו...


מאחר ולא פועל כיום בישראל גוף הקובע סטנדרטים למאמני הכושר אישיים, למתאמנים אין את הכלים והידע לבחור מאמן כושר אישי בצורה נכונה ומתאימה ביותר. למעשה, רוב האנשים בוחרים מאמן כושר אישי על פי תחושות ולא על פי קריטריונים אובייקטיביים, דבר שעלול להביא להוצאות מיותרות, תסכול ובזבוז זמן.


אז לא צריך לדעת יותר מדי כדי לבחור מאמן כושר אישי, אבל ישנם מספר כללי אצבע שמומלץ מאוד ללכת על פיהם, כיוון שהם יעזרו לכם למצוא מאמן כושר אישי המתאים ביותר עבורכם:


להלן הדרך הנכונה ביותר לבחור מאמן אישי הטוב ביותר עבורכם:


1. שאלו את השאלות הנכונות – שאלות כמו סוג שנות הניסיון של המאמן, ההסמכה הספציפית וכיצד המאמן מתכוון להתייחס לנושא התזונה יכולות לתת אינדיקציה למידת מקצועיותו. זכרו כי תמיד עדיף לבחור במאמן כושר אישי בעל שנות ניסיון רבות ככל הניתן ובאחד כזה שמסוגל לתת טיפים תזונתיים נכונים שיתאימו לתכנית הכושר.


2. וודאו שהמאמן אכן מקצועי ולוקח ברצינות את בניית תכנית האימונים שלכם –


• למשל, המאמן אמור לתשאל אתכם באופן מקיף על מצבכם הבריאותי, היעדים שלכם והזמן אותו אתם מתכוונים להשקיע באימונים.


• לקיחת מדדים – על מנת לבנות תכנית אימונים ולבדוק את התקדמותכם לאורך האימונים, המאמן אמור לבדוק מדדים גופניים כמו משקל, אחוז שומן והיקפים.


• הצבת יעדים ריאליים ומוקצבים – מאמן כושר טוב אמור להציב יעדים לשיפור במהלך האימונים, אך יעדים אלו צריכים להיות מציאותיים, בהתאם ליכולות שלכם והם גם אמורים להתעדכן בכל חודש / חודש וחצי.


• שינוי התכנית – בהתאם לשינוי היעדים, גם תכנית האימונים אמורה להשתנות פעם בחודש לערך.


• יחס אישי – אמנם מאמן כושר אישי שיש לו המון לקוחות מהווה סימן טוב, אך וודאו כי המאמן מעניק לכם יחס אישי וזוכר אתכם, את המטרות והמגבלות שלכם.


בחירה נכונה של מאמן כושר אישי היא חשובה כיוון שאם המאמן שבחרתם לא עונה על הקריטריונים, התוצאות שביקשתם להגיע אליהן יאחרו להגיע או לא יגיעו, זאת מבלי להזכיר את הסיכון להיפצע כתוצאה מצורת אימון לא נכונה וכמובן את עגמת הנפש שלכם...