האם תה ירוק מונע סרטן?

סגולותיו הרפואיות של תה ירוק ידועות ונחקרות מזה שנים, בעיקר בהקשר של מניעת סרטן. מחקרים אחרונים שופכים אור על המנגנון הביולוגי המאפשר לתה ירוק לעכב ולמנוע התפתחות סרטן, ובמיוחד סרטן הערמונית וסרטן השד.

תה ירוק וסרטן הערמונית


במסגרת הכנס השנתי של הוועד האמריקאי לחקר הסרטן (AACR), הוצגו ממצאי מחקרים הבודקים את היכולת של תה ירוק להשפיע על התפתחות מחלת הסרטן מסוגים שונים. במסגרת הכנס הוצג מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה, בו מצאו החוקרים כי גברים שצרכו תה ירוק הציגו שיעור נמוך יותר של דלקתיות ברקמת הערמונית, הקשורה להתפתחות של סרטן. לדברי החוקרים, נוגדי חמצון מסוג פוליפנול, אשר תורמים למניעת נזק תאי ונמצאים בשפע בתה ירוק, מנעו את הידלקות רקמת בלוטת הערמונית.

לצורך כך בחנו החוקרים מדדי דלקתיות בערמונית של 79 גברים שאובחנו כסובלים מסרטן בבלוטת הערמונית ונקבע להם מועד ניתוח להסרת הבלוטה. הגברים חולקו לשתי קבוצות: קבוצה אחת שחבריה שתו על בסיס יומי 6 כוסות של חליטת תה ירוק במשך 8 שבועות, וחברי קבוצה שניה שתו רק מים. עם תחילת המחקר נטלו החוקרים דגימות דם ושתן של הנבדקים. דגימות אלו נלקחו גם בתום שמונת השבועות, וכן נבחנו פיסות רקמה אשר נדגמו מבלוטות הערמונית שהוסרו בניתוח.

מממצאי המחקר עולה שהגברים ששתו תה ירוק הציגו ערכי אנטיגן סגולי של הערמונית (PSA) נמוכים מאלו ששתו מים. PSA הוא אותו חלבון המיוצר בערמונית, ורמות גבוהות שלו בדם מאפיינות מצבים של סרטן הערמונית. בכדי לבחון את השפעתו של תה ירוק על רמת הדלקתיות, מדדו החוקרים רמות של חלבון גרעיני kappaB, חומר גורם דלקתיות ומעודד סרטן. גם שיעורי החלבון הגרעיני kappaB נמצאו נמוכות יותר בקרב הקבוצה שחבריה שתו תה ירוק.

בימים אלו שוקד צוות המחקר על טיפול מנע המשלב תה ירוק עם נוגד חמצון מסוג קוורצטין. קוורצטין הינו נוגד חמצון פוטנטי המצוי בתפוח עץ ובבצל.

תה ירוק וסרטן הערמונית

מחקר נוסף שהוצג בכנס מגלה פן נוסף בסגולותיו של תה ירוק במלחמה בסרטן. חוקרים מאוניברסיטת קולומביה הראו כי תמצית של תה ירוק המכילה פוליפנול עשויה לעכב התפתחות של סרטן השד, וזאת משום שלפוליפנול ישנה השפעה על גורמי הגדילה המעורבים באותות התאיים המשודרים לתאים הסרטניים וגורמים להם להתפשט. צוות החוקרים בחן את השפעת התה הירוק על התפשטות סרטן השד אצל 34 נשים חולות, אשר חציין נטל פעמיים ביום למשך 4 חודשים מיצוי מרוכז של תה ירוק, והחצי השני לגם תמצית פלצבו.

טרם תחילת הבדיקה, לקחו החוקרים מהמשתתפות דגימות של דם ושתן, במטרה לבחון את רמת גורמי הגדילה ההפטוציטיים (גורמי גדילה המשפיעים על התפתחות סרטן השד). בבדיקות דם ושתן שנלקחו לאחר חודשי המחקר עלה שהנשים ששתו מיצוי תה ירוק, הציגו רמות נמוכות יותר של גורמי הגדילה בהשוואה לאלו ששתו תמצית פלצבו. עם זאת, לאחר ארבעה חודשים שתי קבוצות הנשים הציגו רמות דומות של גורמי הגדילה.

מומחים בתחום חקר הסרטן אשרו כי מדובר בשני מחקרים חשובים אשר מראים כי תה ירוק הינו בעל השפעה מיטיבה על סוגי סרטן שונים וכי לתה ירוק פוטנציאל טיפולי גבוה.

עם זאת, ציינו המומחים, עדיין מוקדם לקבוע המלצות תזונתיות מפורשות וכי נדרשים מחקרים נוספים בתחום לצורך בירור המכניזם היחודי של דיכוי התפתחות גידולים סרטניים על ידי שתיית תה ירוק.