ביס קטלני - אלרגיה ורגישות למזון

התחושה הזו מוכרת ללא מעט אנשים, מאכל מסוים המשתק אתכם מכאבים. תגובה אלרגית למזון יכולה להתבטא החל מנפיחות או תגובה עורית ועד לסכנת חיים של ממש.

ההבדל בין אלרגיה לבין אי סבילות למזון

ישנם לא מעט אנשים המכירים את התחושה – מאכל מסוים שיכול לשתק אתכם מכאבים. תגובה אלרגית למזון יכולה להתבטא החל מנפיחות או תגובה עורית ועד לסכנת חיים של ממש. מאידך, גם אי סבילות למאכלים מסוימים יכולה לגרום נזקים ולכל הפחות לגרום לתחושה מאוד לא נעימה.

אז מה ההבדל ביניהן, כיצד מטפלים בכל אחת ומה יותר מסוכן?

אלרגיה למזון

על מנת להבין מהי אלרגיה למזון, צריך קודם להבין איך פועל מנגנון אלרגיה.
תגובה אלרגית היא תגובה של מערכת החיסון שלנו, אשר מפעילה נוגדנים מסוג IgE להילחם במה שמתפרש על ידה כסכנה. תגובה זו של מערכת החיסון מערבת בדרך כלל את מערכת העיכול או מערכת הנשימה.
ללא טיפול ראוי, אלרגיה יכולה להגיע עד לסכנת חיים והיא מחייבת טיפול תרופתי.
אלרגיה למזון היא די נפוצה ולוקים בה בין 15-25% מהמבוגרים וכ-8% מהתינוקות.

גורמים להתפתחות אלרגיה

1. רקע גנטי.
2. תוספי מזון כגון צבעי מאכל, חומרי ריסוס, חומר משמר ועוד.
3. חשיפה מוקדמת מדי של תינוק לרכיב מזון כלשהו, אשר יכולה לעורר תגובה של מערכת החיסון וכתוצאה מכך לגרום לאלרגיה לרכיב מזון זה.
4. צירופים של מזונות.

סוגי מזון אלרגניים

מדובר בסוגים של מזון אשר ידועים כאלרגניים – מעוררי אלרגיות. אלו כוללים בין היתר: פירות וירקות מסוימים (כגון בננה, מלון או קיווי), חלב בקר ומוצריו, דגים ופירות ים, בוטנים ואגוזים, חיטה.
ברוב המקרים, כאשר אדם סובל מאלרגיה למזון מסוים, ישנו סיכוי גבוה כי ישנה אלרגיה לסוגי מזון דומים נוספים – לדוגמא אדם שסובל מאלרגיה לבוטנים, בסבירות גבוהה שסובל גם מאלרגיה לעדשים, אפונה ושעועית.

כיצד אדע כי יש לי אלרגיה?

סממנים נפוצים של תגובה אלרגית כוללים נפיחות ואדמומיות, גירוד, שיעול, כאבי ראש, בחילות ובמקרים קשים אף קוצר נשימה.
במקרה של תגובה אלרגית קשה, יש להגיע מיד לחדר מיון לטיפול שכן יש סכנה לחנק ומוות.
יחד עם זאת, אלרגיה למזון אינה מסכנת חיים כל עוד היא מודעת ומטופלת.

ההבדל בין אלרגיה למזון לאי סבלות למזון

בנוסף לאלרגיה למזון, ישנה גם תופעה של אי סבילות למזון, כאשר הדוגמא שכולנו מכירים היא אי סבילות ללקטוז, הוא סוכר החלב. אי סבילות ללקטוז מתרחשת כאשר חסר האנזים המפרק לקטוז בגוף (שמו לקטאז). אנשים הסובלים מאי סבילות ללקטוז יחוו סימפטומים לא נעימים במערכת העיכול בעת אכילת מוצרי חלב.
המזונות הגורמים לאי סבילות דומים למזונות האלרגניים, כאשר ההבדל הוא בתגובת הגוף. כאשר מדובר באי סבילות למזון, החולה יסבול מסימפטומים של מערכת העיכול כגון כאבי בטן, שלשולים ובטן תפוחה וכאשר יש אלרגיה למזון מסוים, חובה לקבל טיפול תרופתי על מנת לעצור את תהליך האלרגיה.

כיצד מטפלים באלרגיה למזון ובאי סבילות למזון?

במקרה של אלרגיה, הטיפול הוא הימנעות מוחלטת מהמזון שמהווה גורם אלרגני. גם בגלל פוטנציאל התגובה הקשה וגם על מנת למנוע את הצורך בטיפול תרופתי פעם אחר פעם, אנשים שאלרגיים למזון מסוים צריכים פשוט להימנע ממנו לחלוטין ולהקפיד שלא יימצא כרכיב במאכלים איתם באים במגע. כמובן שדבר זה מצריך הקפדה ובירור מתמיד לפני כל ארוחה, אך זוהי הדרך הטובה ביותר להימנע ממצבים קשים.

במקרה של אי סבילות למזון, המון פעמים לא נדע לאתר בהתחלה את המזון הספציפי אליו רגישים. זאת מכיוון שסימפטומים כמו כאבי בטן ושלשולים יכולים לקרות כתוצאה ממספר גורמים, לאו דווקא אי סבילות (קלקול קיבה או גורם ויראלי למשל). לכן בשלב הראשון חשוב לאתר את רכיב המזון אליו רגישים. זאת ניתן לעשות על ידי רישום של יומן אכילה והסרה מבוקרת של פריטי זון מהתפריט היומי, עד שמגיעים לרכיב ה"בעייתי".

לאחר שאיתרתם את המזון אליו אתם רגישים, יש לבדוק מינונים וסוגים שונים של אותו רכיב מזון, על מנת להבין את חומרת הרגישות. יש אנשים למשל, שחווים רגישות קלה ללקטוז, שתתבטא בהופעה של תסמינים בשתיית חלב אך לא באכילת גבינות. לעומתם, ישנם כאלה שלוקים ברגישות קשה ללקטוז וכפית קטנה של גבינה יכולה לגרום להם לתסמינים לא נעימים ואף קשים במערכת העיכול.
אם אתם חשים ברע לאחר אכילת מזון כלשהו חשוב לא להזניח, להתייעץ גם תזונאי/ת ורופא משפחה האם מדובר באלרגיה או אי סבילות למזון.