כיצד חלוקת פירות בבתי הספר משפיעה על תזונת הילדים?

ילדים שקיבלו פירות בחינם בבתי הספר, אכלו פחות ג'אנק פוד ושתו פחות שתייה מוגזת בהשוואה לתקופה בה לא קיבלו פירות בבית הספר, כך על פי מחקר חדש שהתפרסם בנורבגיה.

תוכניות לחלוקת פירות בבית הספר מראות על הכיוון הבריאותי החיובי אליו הולכים מוסדות החינוך, בכל הנוגע לתזונת תלמידיהם. מאחר שתוכניות אלו אינן חדשות, הוכח כבר כי הן מעודדות את הילדים לצרוך יותר פירות. עם זאת, טרם הובהר אם הפירות שקיבלו בבית הספר באו במקום התפריט הלא מאוזן שצרכו הילדים, שכלל ג'אנק פוד, חטיפים ושתייה מוגזת, או פשוט התווספו אליו.


מחקרים מוקדמים הראו שאכן צריכת הפירות עולה כאשר הם מוצעים לתלמידים במסגרת בית הספר, אולם מחקר חדש מוכיח בנוסף שעם העלייה בצריכת הפירות, יורדת צריכת הג'אנק פוד. בנורבגיה, שם נערך המחקר, קיימות תוכניות חלוקת פירות משני סוגים:
תוכנית בה כל ילד שנרשם אליה מקבל פרי ליום.
תוכניות המציעות לילדים לקבל פירות בבית הספר בתמורה לתשלום מנוי על ידי ההורים.


במסגרת המחקר דגמו החוקרים, מאוניברסיטת אגדר מהעיר כריסטיאנסן, 1,300 ילדים בכיתות ו' ו-ז' ב-27 בתי ספר שונים בשני מחוזות בנורבגיה, בשתי תקופות שונות:
תקופה ראשונה: בשנת 2001, טרם התחלת התכניות לחלוקת פירות בבתי הספר, אז הילדים דיווחו כי הם צורכים בממוצע 6.6 חטיפים לא בריאים בשבוע. חטיפים אלו כללו משקאות מוגזים, ממתקים וחטיפים מלוחים.


תקופה שנייה: בשנת 2008, 5 בתי ספר החלו את תכניות חלוקת הפירות, 10 בתי ספר השתתפו בתכניות המנוי וב-12 בתי ספר אחרים לא הוחלה שום תכנית לחלוקת פירות משום סוג. בשלב זה, ילדים מכל בתי הספר דיווחו כי הם צורכים פחות ג'אנק פוד, ובמספרים: 4.4 פעמים בשבוע בממוצע, לעומת 6.6 בתקופה הראשונה.


החוקרים מאמינים כי מספרים אלו מעידים על ההשפעה הנרחבת שיש לתכניות חלוקת הפירות על הרגלי התזונה של הילדים בכל רחבי המדינה. עם זאת, הודו החוקרים כי גם לפרסום המוגבר על אודות הנזקים הטמונים בצריכת ג'אנק פוד שרווח מאוד בשנים האחרונות, הייתה השפעה על הרגלי התזונה של הילדים.


ובכל זאת, בקרב הילדים בבתי הספר שהכילו תכניות חלוקת פירות, נצפתה ירידה משמעותית יותר בכמות צריכת הג'אנק פוד, בהשוואה לילדים בבתי הספר ללא שום תכנית חלוקת פירות. לדוגמא, ילדים מבתי הספר שהיו חלק מתוכנית חלוקת הפירות אכלו 2.8 יחידות ג'אנק פוד פחות בשבוע, בהשוואה לשנת 2001, בעוד ילדים מבתי ספר שלא נכללים בתוכנית מעין זו אכלו רק 1.5 יחידות ג'אנק פוד פחות בהשוואה ל-2001.


לא רק תוכנית חלוקה


מעבר לתוכנית חלוקת הפירות, התייחסו החוקרים לרקע המשפחתי של הילדים. הם מצאו כי ילדים להורים ללא השכלה גבוהה צרכו באופן כללי יותר ג'אנק פוד ממקביליהם שבאו ממשפחות משכילות יותר. מצד שני, הראו גם ירידה גדולה יותר בצריכת מאכלים לא בריאים אלו.


החוקרים ציינו כי סיבה אפשרית לירידה בצריכת הג'אנק פוד של הילדים בבתי הספר שחילקו פירות היא, שכשהפירות היו זמינים לתלמידים, הצורך שלהם באנרגיה סופק וכך הם הזדקקו פחות לחטיפים למיניהם. כמו כן ציינו החוקרים כי פירות העשירים בסיבים ומים, ממלאים ומורידים את תחושת הרעב וכן את התשוקה לחטיפים לא בריאים בקרב ילדים.


למרות התייחסות המחקר לרמת צריכת הג'אנק פוד לאחר השתתפות בתוכנית חלוקת הפירות, הוא לא הראה אם תלמידים בבתי הספר המדוברים צרכו פחות קלוריות בסופו של דבר, או האם ההפחתה בכמות הג'אנק פוד גרמה לשינויים כלשהם בבריאותם.
בימים אלו נמשך המחקר על מנת לקבוע האם לשינויים אלה השפעה על הסיכון של ילדים להשמנת יתר.